Przewiń

CO TO JEST SUV?

Skrót „SUV” oznacza „pojazd sportowo-użytkowy”.

Korzenie tych samochodów sięgają prostych pojazdów terenowych, których używali kierowcy na terenach pozamiejskich. Ich popularność zaczęła rosnąć w latach 90-ych ubiegłego wieku, kiedy to zaczęły się stawać coraz bardziej wyrafinowanymi pojazdami. SUV-y są wyższe niż konwencjonalne samochody, co zapewnia lepszą widoczność oraz przyjemnie uczucie podczas jazdy. Zazwyczaj wyposażone w opony o wyższym profilu i zawieszenie o większym skoku, SUV-y umożliwiają wygodną jazdę po często nierównych i wyboistych drogach. Ponadto przypominające kombi nadwozie zapewnia mnóstwo miejsca w środku, co czyni z nich idealne pojazdy rodzinne.

Wszystko, co musisz wiedzieć przy wybieraniu SUV-a

Nadal masz wątpliwości?

Czy wszystkie SUV-y mają napęd na cztery koła?

SUV-y oferują wybór. Na przykład Honda HR-V jest napędzana na przednie koła. Oznacza to, że otrzymujesz pewność prowadzenia większą niż w pojeździe tylnonapędowym bez wady w postaci większej masy układu czteronapędowego. W małym SUV-ie, takim jak HR-V, taka konfiguracja jest bardzo rozsądna.  Z kolei w większym CR-V można wybierać między wariantami z napędem na przednie albo wszystkie koła (AWD). Wersje czteronapędowe nowej CR-V są wyposażone w nowy inteligentny układ sterowania Intelligent Control System, który dozuje odpowiednie ilości momentu obrotowego do napędzanych kół, tak aby energia silnika nie była marnowana.

Czy SUV-ami dobrze się jeździ?

Jak najbardziej. SUV-y Hondy są dopracowane, dynamiczne i przyjemne w prowadzeniu. Podczas długiej podróży docenisz zaawansowane technologie, które zapewniają bardzo sprawną, płynną i zrelaksowaną jazdę. Jednak gdy zechcesz, możesz poczuć autentyczną radość i przyjemność z prowadzenia. Tu szczególnie polecamy turbodoładowaną HR-V Sport, naszego najbardziej sportowego SUV-a w historii. 

Czy SUV-ami łatwo się parkuje?

Tak. Dzięki podwyższonej pozycji siedzenia i dużej widoczności kierowcy SUV-ów Hondy mogą bezpiecznie obserwować otoczenie. Z dodatkową pomocą przychodzą nowoczesne technologie w postaci przednich i tylnych czujników parkowania oraz opcjonalnej wielofunkcyjnej kamery cofania.

Jak bezpieczne są SUV-y?

Bardzo. Modele HR-V i CR-V zaprojektowano z uwzględnieniem najwyższych poziomów bezpieczeństwa aktywnego i pasywnego dla kierowców i pasażerów. Jak każda nowa Honda, otrzymały maksymalną ocenę pięciu gwiazdek w niezależnych testach przeprowadzonych przez organizację Euro NCAP oraz są wyposażone w system Honda SENSING, czyli pakiet zaawansowanych technologii wspomagających kierowcę. 

Który SUV Hondy jest dla mnie najlepszy?

Aby optymalnie dobrać SUV-a, zastanów się, jakim budżetem dysponujesz, jakiej wielkości samochód jest Ci potrzebny oraz jaki rodzaj paliwa preferujesz — benzynę, olej napędowy czy hybrydę benzynowo-elektryczną.

  • Chcesz wypróbować?

    W takim razie najlepiej odwiedź lokalnego dealera Hondy. Umów się na jazdę testową SUV-em Hondy jeszcze dziś i zobacz, dokąd Cię zaprowadzi ta podróż.

    UMÓW SIĘ NA JAZDĘ PRÓBNĄ
  • Ciągle się zastanawiasz?

    W takim razie czas puścić wodze fantazji i skomponować swojego idealnego SUV-a.

    SKONFIGURUJ DLA SIEBIE